Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Udział uczennic z klasy 5a w ogólnołódzkiej konferencji on-line "Dzieci dzieciom o Kernie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zorganizowała 27 października 2020 r. konferencję on-line „Dzieci dzieciom o Kernie”, w której wzięły udział nasze uczennice z klasy 5a: Michalina Kuśmierek, Łucja Pertyńska i Daga Wasilewska.

Zamierzeniem konferencji było ukazanie życia i twórczości łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek Ludwika Jerzego Kerna oczami dzieci. Konferencja skierowana jest do dzieci, nauczycieli, rodziców i wszystkich osób zainteresowanych.

Program konferencji:

  • „Ludwik Jerzy Kern. Życie i twórczość” - Szkoła Podstawowa nr 65 im. J. Słowackiego w Łodzi (opieka nad uczniami: Anna Grochowska i Beata Styrzyńska)
  • „Łódzkimi śladami Ludwika Jerzego Kerna” - Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi (opieka nad uczniami: Katarzyna Kubiak)
  • „Lista przebojów Pana Kerna” - Szkoła Podstawowa nr 160 im. Powstańców Śląskich w Łodzi (opieka nad uczniami: Beata Klimczak)
  • Inscenizacja "Proszę słonia" – Szkoła Podstawowa nr 84 w Łodzi (opieka nad uczniami: Barbara Langner)
  • „Ludwik Jerzy Kern. Bajki, Bajki, Bajki” - Szkoła Podstawowa nr 173 im. Żołnierzy Dywizji Kościuszkowskiej w Łodzi (opieka nad uczniami: Anna Adamus)
  • „Karampuk” i wiersze „Podwórko” i „Sosna” - Szkoła Podstawowa nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi (opieka nad uczniami: Katarzyna Madej i Anna Załuska)

Oto link do konferencji "Dzieci dzieciom o Kernie" na YouTube:

https://youtu.be/aRfzZOYWlTU

Na Facebooku WBP jest fotorelacja z konferencji

https://pl-pl.facebook.com/Wojew%C3%B3dzka-Biblioteka-Publiczna-im-Marsza%C5%82ka-J%C3%B3zefa-Pi%C5%82sudskiego-w-%C5%81odzi-222287637949745/

Konferencja odbywa się w ramach projektu „Jaśnie Pan Kern” w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci poety. Dofinansowano ją ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konferencję będzie można obejrzeć na YouTube do końca roku szkolnego 2020 / 2021.