Informacja Administratora

Biblioteczny konkurs recytatorski „Kocham Łódź”

Dnia 29 kwietnia 2020 r. odbyła się I edycja Konkursu Recytatorskiego „Kocham Łódź”, organizowanego przez naszą szkolną bibliotekę. Konkurs był wyjątkowy, bo odbywał się online podczas zdalnego nauczania, w czasie pandemii koronawirusa. Za pośrednictwem łączy internetowych liczne grono uczestników sprawiło nam niesamowitą ucztę poetycką. Dzięki recytatorskim popisom mogliśmy poznać wiele utworów lirycznych tematycznie związanych z naszym miastem. Konkurs dostarczył dużo radości i ujawnił wiele talentów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc i umożliwienie dzieciom startu w konkursie, w tak nietypowym czasie oraz nauczycielom, którzy bardzo dopingowali recytatorów.

Recytatorzy otrzymają pozytywną ocenę z języka polskiego, punkty dodatnie za aktywność oraz w możliwie najbliższym czasie nagrody.

Jury w składzie: Pani Katarzyna Madej, Pani Dorota Korycka, Pani Róża Barylska i Pani Anna Załuska przyznało następujące miejsca:

Klasy pierwsze i drugie:

I miejsce - Julia Warszawska 1b

II miejsce - Martyna Bronowska 1a

III miejsce - Zuzanna Antczak 1b

Wyróżnienie dla: Oliwii Pawulskiej 1b, Mai Witaszewskiej 1b, Tomasza Sikorskiego 1a, Juliana Stefana 2b.

Klasa trzecia:

I miejsce - Lena Okupska 3a

II miejsce - Lena Olejniczak 3a

III miejsce - Jarosław Kowalczyk 3a

Wyróżnienie dla: Barbary Pabich 3a i Aleksandra Sikorskiego 3a.

Klasy czwarte:

I miejsce - Łucja Pertyńska 4a

II miejsce - Mateusz Nowak 4a

III miejsce - Hanna Szczepaniak 4b

Wyróżnienie dla: Michaliny Kuśmierek 4a, Klaudii Szubiak 4b, Juliusza Olejniczaka 4a.

Wyróżnienie specjalne za napisanie i wyrecytowanie wiersza o Łodzi dla: Oliwii Świderskiej 4b.

Klasy piąte:

I miejsce - Szymon Polatowski 5b

II miejsce - Nadia Kądzioła 5b

III miejsce - Wiktor Frankiewicz 5a

Wyróżnienie dla: Mai Kowalskiej 5a, Alicji Kowalik 5a, Kamila Warszawskiego 5b.

Klasy szóste i siódme:

I miejsce - Kamil Martowski 6a

II miejsce - Lucyna Miniszewska 7a

III miejsce - Daria Żurawska 7a

Wyróżnienie dla: Nadii Mościckiej 7a, Damiana Korczyńskiego 6b.

Informujemy, że nagroda trafi również do rąk Weroniki Wojciechowskiej z klasy 4a, która zrobiła piękną prezentację PowerPoint dotyczącą naszego miasta.

Gratulujemy!

Organizator konkursu: mgr Anna Załuska - bibliotekarz