Zasady rekrutacji uczestników SP142 na wyjazdy zagraniczne

Zasady rekrutacji uczestników na wyjazdy zagraniczne w ramach projektun Erasmus+ "Komunikacja i środowisko ponad wszystko!" w SP 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi

1. Rekrutacji uczniów dokonuje Komisja Rekrutacyjna w składzie:
  • Dyrekcja szkoły
  • koordynator projektu.
  • przedstawiciel zespołu nauczycieli ds. projektu.
  1. Komisja Rekrutacyjna sporządza listę podstawową i rezerwową kandydatów do wyjazdu.
  2. Chętni uczniowie, w terminie ustalonym przez komisję, zgłaszają swoją kandydaturę na zatwierdzonym przez komisję druku wraz ze zgodą obojga rodziców/prawnych opiekunów na wyjazd dziecka za granicę. Formularz dostępny będzie w sekretariacie i na szkolnej stronie po ogłoszeniu rekrutacji na wyjazd.
  1. Wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły.
  2. Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci spełniające następujące wymagania:
  • są uczniami Szkoły Podstawowej nr 142 Zawiszy Czarnego w Łodzi
  • są uczniami klas V-VIII;
  • posiadają umiejętność komunikowania się w języku angielskim;
  • nie sprawiają kłopotów wychowawczych;
  • angażują się w realizację projektu biorąc udział w kole Eramsus+ działaniach na poziomie szkoły
  • (przygotowywanie materiałów, prezentacji, filmów, dokumentacja realizacji projektu,
  • konieczność przystąpienia do konkursu na LOGO, nagranie filmiku o szkole.).
  • godnie wypełniają obowiązki ucznia/reprezentanta szkoły na forum szkolnym, lokalnym i międzynarodowym;
  • są komunikatywne, otwarte, umieją radzić sobie w różnych sytuacjach oraz posiadają
  • umiejętność współpracy w grupie;
  • cechuje je rzetelność, uczciwość i sumienność podczas realizacji postawionych zadań.
  1. Uczeń będący kandydatem na wyjazd powinien posiadać aktualny paszport.
  2. Zobowiązują się podzielić z wrażeniami z wizyty ze społecznością szkolną (PPT)
  3. Wszelkie kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora szkoły i koordynatora projektu.

Procedura kwalifikacyjna

1. Podczas wyboru członków delegacji pod uwagę brane będą następujące kryteria: wyniki nauczania na świadectwie na zakończenie poprzedniego roku szkolnego ( średnia ocen, ocena z zachowania, ocena z jęz. angielskiego) oraz  autoprezentacja (może być PPT- koniecznie ustna (po polsku)) w zależności od zaangażowania, umiejętności zaprezentowania własnych pomysłów, poprawności i staranności opisu.

Pytania:

• Dlaczego jesteś zainteresowany wyjazdem?
  • W jaki sposób będziesz przygotowywał się do wyjazdu?
  • Jak oceniasz swoje możliwości komunikowania się w języku obcym?
  • Co zrobisz, jeśli będziesz chciał coś powiedzieć (zapytać o coś), a nie będziesz znał właściwych słów?
  • Jakie są korzyści z wyjazdu? (Dla Ciebie, Twojego otoczenia, Twojej szkoły)
  • W jaki sposób chciałbyś / chciałabyś przedstawić relację z wyjazdu (w szkole)?
  1. Lista uczestników wyjazdu ogłaszana będzie najpóźniej w styczniu 2024r. Lista uczestników spotkania w Polsce zostanie ogłoszona najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym terminem przyjazdu uczestników. W/w lista zostanie wywieszona w siedzibie szkoły na tablicy Erasmus+.
  2. W przypadku rezygnacji z wyjazdu, rodzice uczestnika pokrywają koszty poniesione przez szkołę (np. zmiana rezerwacji biletu lotniczego). W przypadku rezygnacji któregoś z uczniów zakwalifikowanych przez Komisję na wyjazd zagraniczny prawo  wyjazdu nabywa uczeń z listy rezerwowej według kolejności.