Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Jaśnie Pan Kern" - szkolny projekt literacki

Biblioteka wraz z wychowawcami i nauczycielami opracowała szkolny projekt literacki pt. "Jaśnie Pan Kern", którego celem jest popularyzacja twórczości łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek Ludwika Jerzego Kerna w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci wśród uczniów naszej szkoły oraz w środowisku lokalnym.

Projekt obejmuje wszystkich uczniów naszej szkoły. Będzie trwał od października 2020 roku do kwietnia 2021 roku.

Uczniowie będą uczestniczyć w spotkaniach i konferencjach online organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dotyczących twórczości tego łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek  w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci Ludwika Jerzego Kerna.

Wychowawcy i nauczyciele będą przybliżać swoim wychowankom życie i twórczość poety i będziemy czytać jego opowiadania i wiersze. Uczniowie wezmą udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, pięknego czytania oraz na najlepszą prezentację. Starsi uczniowie stworzą prezentacje o Kernie.

Weźmiemy udział w Konferencji online "Dzieci Dzieciom o Kernie" organizowanej 27 listopada 2020 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podsumowanie projektu nastąpi w kwietniu na platformie Teams, Librus, Otwartej Świetlicy, FB i stronie internetowej szkoły.

PROJEKT "JAŚNIE PAN KERN" JEST CZĘŚCIĄ PROJEKTU WYCHOWAWCZEGO "OTWARCI W SIECI", KTÓRY REALIZOWANY JEST W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2020 / 2021.

Nauczyciele realizujący projekt: Katarzyna Madej, Dorota Korycka, Liliana Ciszewska, Magdalena Antczak, Agnieszka Pawliczak, Magdalena Michlińska, Dorota Pawlak, Barbara Kropidłowska, Marta Wicencjusz, Dorota Chochlewicz - Rapalska, Małgorzata Góralska.

Koordynator - bibliotekarka Anna Załuska