Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Jaśnie Pan Kern" - szkolny projekt literacki

Biblioteka wraz z wychowawcami i nauczycielami opracowała szkolny projekt literacki pt. "Jaśnie Pan Kern", którego celem jest popularyzacja twórczości łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek Ludwika Jerzego Kerna w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci wśród uczniów naszej szkoły oraz w środowisku lokalnym.

Projekt obejmuje wszystkich uczniów naszej szkoły. Będzie trwał od października 2020 roku do kwietnia 2021 roku.

Uczniowie będą uczestniczyć w spotkaniach i konferencjach online organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dotyczących twórczości tego łódzkiego poety, satyryka, dziennikarza, tłumacza literatury pięknej i autora tekstów piosenek  w 100-lecie urodzin i 10-lecie śmierci Ludwika Jerzego Kerna.

Wychowawcy i nauczyciele będą przybliżać swoim wychowankom życie i twórczość poety i będziemy czytać jego opowiadania i wiersze. Uczniowie wezmą udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, pięknego czytania oraz na najlepszą prezentację. Starsi uczniowie stworzą prezentacje o Kernie.

Weźmiemy udział w Konferencji online "Dzieci Dzieciom o Kernie" organizowanej 27 listopada 2020 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podsumowanie projektu nastąpi w kwietniu na platformie Teams, Librus, Otwartej Świetlicy, FB i stronie internetowej szkoły.

PROJEKT "JAŚNIE PAN KERN" JEST CZĘŚCIĄ PROJEKTU WYCHOWAWCZEGO "OTWARCI W SIECI", KTÓRY REALIZOWANY JEST W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2020 / 2021.

Nauczyciele realizujący projekt: Katarzyna Madej, Dorota Korycka, Liliana Ciszewska, Magdalena Antczak, Agnieszka Pawliczak, Magdalena Michlińska, Dorota Pawlak, Barbara Kropidłowska, Marta Wicencjusz, Dorota Chochlewicz - Rapalska, Małgorzata Góralska.

Koordynator - bibliotekarka Anna Załuska