Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bezpieczne korzystanie z multimediów

Szanowni Rodzice,

chcielibyśmy, aby nasze dzieci, te młodsze i te  starsze, robiły rzeczy które uważamy za ważne. Chcielibyśmy, żeby się uczyły, bo przecież od tego zależy ich przyszłość, umiały zaplanować naukę czy utrzymywać porządek w pokoju. Jest wiele takich umiejętności, które oczekujemy, że dziecko zrozumie, że są ważne i będzie je robić. Niestety często nie dzieje się tak jak byśmy sobie tego życzyli.

Jedną z takich spraw jest BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z MULTIMEDIÓW.

Bezpieczne w wielu aspektach, między innymi treści do jakich dzieci i młodzież mają dostęp, czasu jaki poświęcają na korzystanie z nich, osób z którymi się kontaktują.

Poniżej znajdują się linki do stron, na których mogą Państwo dowiedzieć się jak wpływa na rozwój dziecka korzystanie z różnych rodzajów mediów, jak można ustalać „ekranowe zasady”, a także posłuchać rozmów specjalistów (którzy sami są rodzicami) o tym co można zrobić, aby ochronić dziecko przed niepożądanymi treściami.

Aby sprostać temu zadaniu musimy wiedzieć co w tym wirtualnym świecie jest korzystne, a co może szkodzić, jak  rozpoznać te zjawiska i jak uczyć tego nasze dzieci.

Zapraszam do korzystania z tych informacji, część z nich na bieżącą porusza nowe tematy i pozwala poszerzać naszą wiedzę w tym zakresie.

Małgorzata Góralska (psycholog)

https://akademiacyfrowegorodzica.pl/webinary/

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

https://fdds.pl/rodzicu-zadbaj-o-dzieciecy-mozg-wprowadz-domowe-zasady-ekranowe/