KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

2018/2019 "Ja Uczeń"

W roku szkolnym 2018/2019 świetlica szkolna realizowała szkolny projekt wychowawczego „Ja uczeń”, opracowany przez zespół wychowawczy na podstawie zadań jakie stanęły przed naszą szkołą. 

Wychowawcy świetlicy uwzględnili pięć różnych obszarów osobowości ucznia:

Obszar I - „Ja uczeń z klasą” - to obszar dotyczący szeroko rozumianej kultury osobistej ucznia.

Obszar II - „Ja uczeń wrażliwy na innych” - to obszar dotyczący kształtowania cech empatii skierowanych na innych.

Obszar III - „Ja uczeń z pasją”- to obszar dotyczący szeroko rozumianych zainteresowań uczniów.

Obszar IV - „Ja uczeń Przedsiębiorczy” – obszar wykorzystujący różnorodne pomysły w celu realizowania wartościowych planów.

Obszar V - „Ja uczeń nowoczesny” - obszar ten przede wszystkim dotyczy umiejętnego poruszania się w sieci zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Działania „Otwartej świetlicy”, które przez ostatnie trzy lata realizowała świetlica szkolna, będą kontynuowane.

 

W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyło się oficjalne podsumowanie projektu wychowawczego „Ja uczeń”. Podczas podsumowania swoje całoroczne działania zaprezentowało kilka klas pod kierunkiem nauczycieli, którzy podjęli się współpracy przy realizacji tego pomysłu.

Wystąpiła szkolna grupa teatralna klasy IV b prowadzona przez Panie Dorotę Korycką oraz Katarzynę Tarkowską. Uczniowie podjęli się zrealizowania zagadnienia „Ja uczeń przedsiębiorczy”. Nad spektaklem i jego przygotowaniem uczniowie pracowali cały rok pokazując, że są grupą ambitną i zaangażowaną.

Kolejne występy związane były z uczniowską pasją i tutaj swoje umiejętności zaprezentowali uczennica Patrycja oraz uczeń Rafał przygotowany do występu przez Panią Lilianę Ciszewską.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się zagadnienie dotyczące pomagania innym. Podczas podsumowania przypomnieliśmy akcję „Pomocna dłoń dla Aleppo”, która pięknie zrealizowała idee wrażliwości na potrzeby innych.

Zaprezentowano także działania klasy VII i VIII dotyczące działań koła wolontariatu prowadzonego przez Panią Małgorzatę Budynek. Pomoc podopiecznym fundacji „Usłysz Sercem” została przedstawiona w prezentacji multimedialnej.

Uczniowie zrealizowali także zagadnienie „Ja uczeń z klasą” i podczas podsumowania recytowali wiersze dotyczące dobrego wychowania. Każdy z wybranych uczniów ustosunkował się do poszczególnych zagadnień projektu przygotowując swoją indywidualną wypowiedź.

W części końcowej podsumowania zostali nagrodzenie uczniowie, biorący udział w dwóch wewnątrzszkolnych konkursach prezentujących ich fotograficzne pasje.

Ponadto uczniowie byli zaangażowani w stworzenie dekoracji oraz zajmowali się podczas podsumowania obsługą techniczną – muzyczną i multimedialną. Wykazali się dużą samodzielnością w tym zakresie, potwierdzając, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 142 są: kreatywni, przedsiębiorczy, wrażliwi na innych, kulturalni i nowocześni.

 

Autorzy projektu - wychowawczynie świetlicy: mgr Anna Załuska, mgr Marta Wicencjusz, mgr Liliana Ciszewska, mgr Anna Motylewska

Koordynator: mgr Marta Wincencjusz