KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

2017/2018 "Poróż ku wartościom"

Projekt wychowawczy „Podróż ku wartościom” realizowany był przez cały rok szkolny. Zajmowaliśmy się takimi wartościami jak: szacunek, dobroć, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, sprawiedliwość, szczęście, mądrość, piękno, przyjaźń i miłość. Chcieliśmy, by te wartości były dla naszych wychowanków drogowskazem w świecie relacji międzyludzkich. Wierzymy, ze skłonią je do zachowań, które są dobre dla wszystkich i nikogo nie krzywdzą. Stoją na straży życia i jego jakości, a jego brak stanowi zagrożenie dla świata. Tylko mocny wewnętrzny system wartości jest w stanie skłonić człowieka do zachowań moralnych w każdych okolicznościach. Dlatego tak ważne jest, by każdy posiadał swój wewnętrzny kompas moralny – samokontrolę.
Mamy nadzieję, że „podróż ku wartościom” była ciekawa i pełna niespodziewanych odkryć i przeżyć.

W ramach projektu Pani Dyrektor Katarzyna Madej 7 grudnia 2017 r. dokonała uroczystego otwarcia Korytarza Bohaterskiej Wyobraźni. Na uroczystości gościliśmy Panią Profesor Hannę Jastrzębską – Gzellę, która już rok wcześniej zainspirowała nas do idei bohaterskiej wyobraźni. Wartością , którą zajęli się uczniowie klasy II a, III a, III b pod kierunkiem Anny Załuskiej była "odwaga". Opowiedzieli wszystkim obecnym jak oni rozumieją to pojęcie i zaprezentowali scenki pokazujące jak można pomóc drugiemu człowiekowi oraz zwierzętom. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że wszyscy, którzy pomagają innym to bohaterowie dnia codziennego oraz żeby pomagać trzeba mieć wrażliwe, bohaterskie serce, oczy, uszy i ręce. Podjęliśmy deklaracje, że Wszyscy zaczynamy od naszego szkolnego korytarza.

Autorzy projektu - zespół wychowawczy: Pani Agnieszka Flakiewicz, Pani Anna Załuska, Pani Marta Wicencjusz, Pani Elzbieta Maciuk i Siostra Monika.

Koordynator projektu: Anna Załuska