KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

2016/2017 Szkoła Dramy Bohaterskiej Wyobraźni

W naszej szkole od października 2016 do czerwca 2017 trwa projekt autorski dr Hanny Jastrzębskiej Gzelli Szkoła Dramy Bohaterskiej Wyobraźni realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Łódzka Akademia Dramy – akredytowanym Ośrodkiem Centrum Zimbardo, Fundacją In Blanco, Kołem Terenowym ASSITEJ działającym w  Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Poleskim Ośrodkiem Sztuki. Dr Hanna Jastrzębska Gzella jest edukatorem  i pedagog dramy, trenerem Heroic Imagination Project.

 

Ideą Projektu  Szkoły Dramy Bohaterskiej Wyobraźni jest   szerzenie poprzez działania dramowe, artystyczne  i społeczne idei   bohaterstwa dnia codziennego,  solidarności społecznej  i  odpowiedzialności,  przeciwdziałania mechanizmom wykluczającym   osoby słabe oraz poszukiwanie  przez uczniów wewnętrznych zasobów do podejmowania działań  w sytuacjach, które wydają się lub są trudne. Projekt adoptuje założenia międzynarodowego Projektu Bohaterska Wyobraźnia czyli Heroic Imagination Project HIP prof. Filipa Zimbardo, który został stworzony z myślą o tym, aby na bazie najnowszych osiągnięć psychologii społecznej dokonywać zmiany społecznej i poprzez działania dramowe odkrywać znaczenie pojęcia bohaterstwa oraz dać okazję do osobistej i grupowej refleksji na temat bohaterstwa dnia codziennego.

 

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni  do:

 • działań wychowawczych  i   edukacyjnych  opartych  na dwóch filarach: metodzie   dramy  i  programie prof. Zimbardo ,,Bohaterska wyobraźnia”;
 • doświadczania przez uczniów  procesu uczenia się zawartego w  następującym cyklu: uwrażliwienie na problem za pomocą tekstów literackich, przykładów, zdarzeń oraz odkryć z dziedziny psychologii społecznej, refleksję osobistą i grupową  ( odkrycia w rolach i poza rolą), motywację do działania poprzez generowanie pomysłów na akcje społeczne w szkole – tworzenie  HIP szkoły, praktykowanie  zachowań bohaterskich;
 • tworzenia  bazy pomysłów na HIP świetlicę – czyli  społeczność, w której członkowie wspierają się nawzajem oraz podejmują  działania ,,bohaterskiej codzienności”.

W Szkole Podstawowej nr 142 im. Zawiszy Czarnego w Łodzi, projekt realizowany jest przez Annę Załuską. Obejmuje dzieci świetlicowe z klasy II b, której wychowawcą jest Pani Magdalena Antczak.

Realizacja projektu:

 • Bohaterowie literaccy i filmowi.
 • Poszukiwanie bohaterów.
 • Wywiady dzieci z rodzicami na temat bohaterstwa.
 • Rysunki dzieci ilustrujące zasłyszane historie.
 • Praca dramowa na materiałach z wywiadów.
 • Tworzenie pojęcia bohaterstwa dnia codziennego.
 • Piosenka ,,Budzimy bohaterską wyobraźnię”.
 • Tworzenie Postaci bohatera dnia codziennego (oczy, uszy, ręce i serce).
 • Tworzenie scenariusza do filmiku ,,Podaj Dalej” – nagrywanie.
 • Haepening w szkole „Korytarz bohaterskiej wyobraźni”.
 • Nasze klucze do „hip klasy”, ,,hip świetlicy”.
 • Tworzenie z dziećmi banku pomysłów na działania w duchu bohaterskiej wyobraźni, czyli ,,nasze ambitne cele”.
 • Bajka Ciepłe i Puchate

Koordynator projektu: Anna Załuska